User Rating: 1 / 5

Star ActiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Kas yra 3D plokštė? Kam ji skirta? Kaip didinti vaizdo atmintį?

„3D plokštė“ arba „Trimatės grafikos spartintuvas“ tai vaizdo posistemio dalis, skirta trimatės grafikos vaizdų generavimo kompiuterio ekrane spartinimui. Prieš gerą dešimtį metų rinkoje buvo labai populiarūs „3dfx Voodoo“ spartintuvai, kiek mažiau populiarūs buvo „Power VR“ spartintuvai. Tačiau dabartiniu metu trimatės grafikos spartintuvai tapo įprasta ir neatsiejama vaizdo posistemio dalimi, t.y. trimatės grafikos spartinimo funkcijos yra įtrauktos į tą patį vaizdo posistemio lustą.

 

Šiuo metu rinkoje yra dviejų tipų trimatės grafikos spartintuvai - skirti žaidimams bei orientuoti į profesionalų darbui skirtas programas. Iš gausybės trimatės grafikos spartintuvų gamintojų šiuo metu rinkoje liko tik keletas gamintojų: „NVidia“, AMD (įsigijusi ATI), „Intel“, VIA (įsigijusi „S3 Graphics“) ir SiS. Iš šių kompanijų „Intel“ ir „SiS“ gamina tik integruotos grafikos lustus, naudojamus nešiojamuosiuose ir verslo klasės kompiuteriuose, o „VIA Unichrome“ vaizdo plokštės, nepaisant neblogų spartos parametrų, yra visiškai nustelbtos gigantų - „NVidia“ ir AMD tarpusavio konkurencijos. Profesionalams skirtus trimatės grafikos spartintuvus šiuo metu siūlo tik ATI („FireGL“) ir „Nvidia“ („Quadro“).

Be trimatės grafikos spartintuvų visus trimatės grafikos skaičiavimus tektų atlikti pagrindiniam kompiuterio procesoriui, o tai reikštų jog apie tokius žaidimus, kaip „Far Cry II“ ar „Starcraft II“, „Diablo III“ tektų pamiršti. Pagrindinis procesorius būtų paprasčiausiai nepajėgus realiu laiku generuoti tokių vaizdų. Problemų kiltų ir projektuotojams bei dizaineriams, dirbantiems su CAD/CAM/CAE programomis.

Kaip taisyklė, dabartinių vaizdo posistemių atmintinės dydis yra nekeičiamas, išskyrus integruotus vaizdo posistemius, kurie naudojasi pagrindinio kompiuterio atmintine. Integruotų vaizdo posistemių atmintinei skiriamą pagrindinės atmintinės (RAM) kiekį neretai galima nurodyti kompiuterio BIOS nuostatų programos pagalba. Tačiau kartais šios atmintinės apimtis nustatoma automatiškai. Bet kuriuo atveju, posistemiui nėra galima priskirti daugiau atmintinės, nei numatyta lusto gamintojo.

Visų kitų vaizdo posistemių atmintinės kiekį galima padidinti tik pakeitus pačią vazdo plokštę kita.

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti