Programinė įranga
- Informacija
- Parašė Elvinas
- Tėvinė kategorija: Žinių bazė
- Skaitytojų: 4151
Nežinau, kaip kitus vartotojus, tačiau kompiuterinis debiliškumas, bandomas prastumti, kaip dirbtinis intelektas mane erzina. Kompiuteris turi daryti tik tai, kas liepta ir nieko daugiau. Ypač tai pasakytina apie vartotojo sąsają, kur paskutiniu metu dažniau lemiamą balsą turi dizaineriai, nei inžinieriai. Vienas tokių "inovacijų" pavyzdžių - "Firefox" interneto naršyklė. Prieš kokius 4-5 metus sukūrė tikrai bene geriausią naršyklę rinkoje, "Mozilla" kompanija nebesugalvojo, ką daugiau pridėti gero ir pradėjo naujų versijų lenktynes su "Google" chrome, pridėliodama ir išmesdama abejotinas funkcijas, bei "tobulindama" vartotojo sąsają.
Vienas jos elementų - greitos paieškos laukas, šiandien priver tė pasiekti "virimo tašką". Koks "genijus" nusprendė, kad naršyklė turi išsprogdinti paieškos parametrų ir paieškos sistemų pasirinkimo langą, KIEKVIENĄ kartą, spragtelėjus jame pele??? Ieškant ko nors internete 99 proc. (nors turbūt 99,99 proc.) atvejų naudoju vieną ir tą pačią paieškos sistemą, kurią susiderinau įsidiegęs naršyklę, prieš metus ar daugiau. Kažkodėl manau, kad taip elgiasi dauguma kitų kompiuterių vartotojų, naudojančių integruotos paieškos lauką. Atvirai tariant kol kas neteko matyti naudojančio tą išlendančią nesąmonę. O visgi prireikus tos kitos paieškos sistemos - šalia lauko yra paieškos piktograma, kurią spragtelėjus ir atveriamas šis langas. Laimei naršyklė dar nėra visiškai sugadinta ir šią nesąmonę galima išjungti.
Read more: Kaip atsikratyti iššokančio paieškos parametrų lango "Firefox" naršyklėje?
- Informacija
- Parašė Elvinas
- Tėvinė kategorija: Žinių bazė
- Skaitytojų: 7192
Kaip pasiekti „Windows“ arba „Linux“ tinklo išteklių („share“) „Android“ sistemoje?
Toks klausimas turbūt kyla ne vienam vartotojui, turinčiam „Android“ telefoną ar planšetinį kompiuterį. Juk nesikopijuosi filmo į USB laikmeną ar patį kompiuterį, užsinorėjęs pažiūrėti filmą ar paklausyti kompiuteryje saugotos muzikos. Jei fonotekos kopija mobiliajame įrenginyje dar kartais yra reali užduotis, tai vaizdo įrašų kolekciją tikrai retas vartotojas sugalvos kopijuotis į savo mobilų įrenginį. Taigi vienintelis optimalus problemos sprendimo būdas - atkurti skaitmeninį turinį tiesiai iš kompiuterio ar namų serverio.
Yra keletas būdų pasiekti skaitmeninį turinį - atverti failų serverio failus ir prisijungti prie skaitmeninio turinio transliavimo serverio. Šiame straipsnelyje apžvelgsiu, kaip pasiekti failų serverio tinklo išteklius. Transliavimo paslaugos, tokias kaip DLNA/UPnP bus apžvelgtos kiek vėliau. Galų gale, DLNA serverį dar reikia įsidiegti ir suderinti, o tai tikrai ne kiekvienas ryšis daryti. Tuo tarpu ant norimo katalogo spragtelėti pele ir pasirinkti „share this on network“ greičiausiai sugebės kiekvienas.
Read more: Kaip pasiekti tinklo išteklių „Android“ sistemoje?
- Informacija
- Parašė Elvinas
- Tėvinė kategorija: Žinių bazė
- Skaitytojų: 4456
Gal žinot kokios nemokamos CD įrašančios programos skaito VLC muzikinius failus? Maniškė „Nero“ kažkodėl neskaito.
VLC neturi savo muzikinių failų formato, nes tai yra universalus audo/video failų grotuvas. Įdiegus VLC, jis pasiūlo užregistruoti įvairias garsinius failus šiam grotuvui. Taigi, pirmiausia reikėtų nustatyti, kokio tipo muzikos rinkmenų „Nero“ negali atverti. Tam pažymėkite rinkmeną, kurios negali atverti „Nero“, ir spragtelėję dešiniu pelės klavišu, pasirinkite „Properties“ („Savybės“). Patyrinėkite, kokio tipo tai rinkmena ir paieškokite ar „Nero“ negali atverti šio tipo rinkmenų apskritai, ar tiesiog programai trūksta kažkokio įskiepio („plugin“).
Read more: Gal žinot kokios nemokamos CD įrašančios programos skaito VLC muzikinius failus?
- Informacija
- Parašė Elvinas
- Tėvinė kategorija: Žinių bazė
- Skaitytojų: 10947
Norėčiau sužinoti, kaip reikia išvalyti iš kompiuterio internetines šiukšles?
Pirmiausia reikėtų apibrėžti, kas yra tos internetinės šiukšlės. Jei taip vadinate pašto brukalą (spam), tai nuo to saugo el. pašto brukalo filtrai. Kai kurios pašto programos, pavyzdžiui, „Mozilla Thunderbird“, turi vidinius pašto brukalo filtrus („Junk filter“, „Spam filter“). Kitoms el. pašto programoms galima panaudoti papildomus el. pašto brukalo filtrus. Gana gausų tokių filtrų sąrašą galima rasti šiame about.com puslapyje. Pašto brukalo filtrai taip pat dažnai yra įtraukiami į kompiuterinio saugumo programų rinkinį, kaip priedai prie antivirusinių ir tinklo užkardos programų.
Jei internetinės šiukšlės, tai įvairios šnipinėjimo ir reklaminės programos, atidarinėjančios įvairius langus, tai tuomet jums reikia specializuotų tokio pobūdžio programų šalinimo priemonių.
Read more: Kaip išvalyti iš kompiuterio internetines šiukšles?
- Informacija
- Parašė Elvinas
- Tėvinė kategorija: Žinių bazė
- Skaitytojų: 8291
Norėčiau paredaguoti savo turimas nuotraukas, bet neturiu tam skirtos programos. Iš galėčiau galėčiau ją atsisiųsti nemokamai?
Sprendžiant iš klausimo, naudojatės „Windows“ operacine sistema, nes dauguma „Linux“ sistemų yra pateikiamos drauge su gausiu programinės įrangos rinkiniu, kuriame yra ir skaitmeninių fotografijų redagavimo programos. „Windows“ sistemoms taip pat yra nemokamų fotografijos redagavimo programų. Tereikia tik išsirinkti jums tinkamą, pagal jūsų poreikius.
Nedideliam nuotraukos pataisymui - spalvingumo, tonacijos pakeitimui, apkirpimui ar raudonų akių efekto pašalinimui galima pasinaudoti tokiomis programomis, kaip „Google Picassa“ ar net „Irfan View“. „Google Picasa“ taip pat leis sudaryti nuotraukų katalogą, priskirti joms žymeles, taip palengvindama nuotraukų paiešką.
Didesniems pakeitimams reikės pasitelkti specializuotas nuotraukų redagavimo programas. Nuorodas į tokias programas, kaip „GIMP“, „Paint.NET“ ir pan. rasite šiame „The Free Country“ svetainės puslapyje.