Negaliu atnaujinti nemokamos „ESET NOD32“ antivirusinės programos. Kokius 3 mėnesius neturėjau vargo, bet kaip kartą ji nustojo veikti, taip normaliai neveikia iki šiol. Kartą per didelius vargus atsinaujinau, o dabar jau dvi savaitės antivirusinė programa neveikia. Niekaip nepavyksta jos atnaujinti, galiausiai rodo, kad galiojimas baigtas. Ką man toliau su ja daryti, man neatsidaro kai kurios programos dėl antivirusinės programos.

„NOD32“ nėra nemokama antivirusinė programa. Sprendžiant iš sėkmingo veikimo laiko, jūsų kompiuteryje buvo įdiegta laikino naudojimo („trial version“) versija. Pasibaigus bandomajam periodui, programa reikalaus galiojančios licencijos, už kurią programos autoriams ar jos platintojams teks sumokėti pinigus. Kiek teko pasiklausyti iš bandžiusiųjų „laužyti“ šią antivirusinę programą ir naudoti piratines licencijas, tai „NOD32“ gana agresyviai seka licencijų naudojimą ir gana greitai deaktyvuoja piratines licencijas, tad jų tenka ieškoti iš naujo. Jei nenorite mokėti pinigų, tai vietoje „NOD32“ antivirusinės galite naudoti vieną iš šių 4 tikrai nemokamų antivirusinių programų. Jos yra ne ne prastesnės už NOD32, o kai kurios netgi pasižymi ir didesniu funkcionalumu.

Visomis šiomis programomis galima naudotis nemokamai. Tik „Avast 4 Home“ programa reikalauja užsiregistruoti jų puslapyje ir tuomet registracijos metu nurodytu el. paštu atsiųs pilną licencijos raktą, leisiantį programa naudotis 14 mėn. Praėjus šiam laikotarpiui programą vėl reikės užsiregistruoti iš naujo. AVG nemokama versija platinama ir atnaujinama nemokamai tol, kol pasirodo naujesnė versija. Jai pasirodžius, senąją teks pašalinti ir įdiegti naują. Tiesa, visas šias antivirusines, gal būt išskyrus „Comodo Antivirus“, teisėtai nemokamai gali naudoti tik pelno savo kompiuterio darbu nesiekiantys namų vartotojai.