Užgrobto kompiuterio panaudojimas

Rūpintis savo asmeninio kompiuterio saugumu neretai reikia ne tik dėl savo paities kompiuterio ir jame saugomų duomenų saugumo, bet ir dėl tinklo kaimynų. Užgrobtas kompiuteris tampa pavaldus ne vien buvusio fizinio kompiuterio savininko, bet ir įsilaužėlio komandoms.Ir šis su kompiuteriu gali daryti ką tik panorėjęs.

"The Washington Post" tinklaraščių skiltyje yra puikus straipsnis, kuriame laikraščio IT apžvalgininkas pateikia išsamų sąrašą pavojų, gresiančių apsileidusiems kompiuterių vartotojams. Autorius nuosekliai išvardyja potencialių pavojų grupes, įvardydamas konkerčias kiekvienos jų grėsmes.

 Bene dažniausiai užgrobti kompiuteriai yra panaudojami asmeninių vartotojo duomenų (įskaitant ir banko, internetinių paslaugų prisijungimo duomenis) vagystėms bei el. pašto brukalo ar kompiuterinių kenkėjų platinimui. Tačiau užgrobtame kompiuteryje galima įrengiti ir neteisėto turinio nuorodų svetainę arnetgi failų serverį, jei tik įsilaužėlis aukos kompiuteryje aptiks pakankamai išteklių. 

Nepamirškite, visų jūsų kompiuterinis saugumas pirmiausia priklauso nuo jūsų pačių. Jei jūs pasirūpinsite savo kompiuterio saugumu, tai nuo to bus geriau, ne tik jums, bet ir milijonams tinklo kaimynų!