„Apple“ taip pat nusprendė griebtis gerai žinomos ir veiksmingos FUD taktikos. Kompanija pareiškė, kad leidimas atrišti „iPhone“ ir leisti įrašyti pačių sukurtą programinę įrangą gali baigtis mobiliojo ryšio katastrofa, nes tokiais laisvais telefonais įsilaužėliai gali sutrikdyti mobiliojo ryšio stotelių darbą ar imtis kitokių destruktyvių veiksmų. Toks triukšmas kilo todėl, kad iki šiol „iPhone“ saugo DMCA aktas, kuriame aiškiai nurodyta, kad vartotojams yra draudžiama apeiti bet kokias technologines apsaugas nuo kopijavimo.Tačiau pastaruoju metu buvo prabilta apie DMCA išimties pritaikymą ir telefonų atrišimo bei „iPhone“ apsaugų nuėmimo („jailbreak“) įteisinimą.
„iPhone“ telefonus „Apple“ kompanija yra „įkalinusi“ technologiniuose ir sutarčių žabanguose. Įrenginiai ne tik susiejami su vieninteliu ir išskirtiniu ryšio paslaugų teikėju (aišku, jei tik nenorima sumokėti gerą antkainį už „laisvą“ įrenginį). „Apple“ kompanija griežtai kontroliuoja tai, ką vartotojas gali daryti su savo įrenginiu. Pavyzdžiui, programinę įrangą vartotojas oficialiai gali įrašyti tik pasitelkęs „iTunes AppStore“ sistemą. Negana to, „Apple“ aiškiai diktuoja sąlygas kokios programos gali būti platinamos „iTunes AppStore“ parduotuvėje ir ką jos gali daryti. Pavyzdžiui, jokia internetinės telefonijos programa negali perduoti balso pokalbių mobiliuoju internetu.
„Apple“ ir operatoriai tai motyvuoja mobiliojo ryšio tinklų apsauga nuo perkrovos, tačiau iš tiesų tai akivaizdus siekis apsaugoti pajamas už balso pokalbius. Nes tik tai logiškai paaiškintų draudimą „Skype“ programai naudotis neribotu mobiliuoju internetu bei draudimą platinti „AppStore“ parduotuvėje „Google Voice“ programą.
Sakyčiau tai ta pati situacija yra ir su gasdinimais dėl telefonų atrišimo keliamo pavojaus. Kaip rašoma „Wired“ svetainės naujienoje, ant kortos šiuo metu yra pastatytas „Apple“ programinės įrangos ir skaitmeninio turinio verslas. Nuo 2007 metų kompanija pardavė per 30 mln. įrenginių, kurių vartotojai nemokamai ar už pinigus atsisiuntė daugiau, nei 1 mlrd. programų iš „AppStore“.
Kaip pastebi ekspertai, šiuo metu rinkoje yra daugiau, nei 1 mln. telefonų, kuris yra atviras trečiųjų šalių programoms, tačiau iki šiol neteko girdėti apie jokius incidentus, susijusius su GSM tinklais. Pažvelgus iš kitos pusės, norinčių dėl kokios nors priežasties pakiaulinti kurio nors operatoriaus tinklui - DMCA aktas tikrai nesustabdys.