Išsikrovusi mobiliojo telefono baterija - daugeliui pažįstama problema. Ir kuo toliau, tuo labiau ji darosi aktualesnė, nes spartus mobiliosios technikos tobulėjimas atrodo nelabai palietė mobiliųjš telefonų baterijas. „Atrodo“ todėl, kad šiuolaikinių mobiliųjų įrenginių energijos poreikiai augo, o įrenginių dydis ir masė mažėjo kur kas sparčiau, nei tobulėjo akumuliatorių technologijos. Retas dabartinis vartotojas norės kišenėje nešiotis „pusplytę“. Tačiau, jei „Nokia“ pavyks ištobulinti savo technologiją, tai to gali neprireikti.

Kaip rašo „Technology Review“ puslapis, „Nokia“ nusprendė pasinaudoti eterio energija. Aplink mus pilna elektromagnetinio spinduliavimo, kurį galima panaudoti ne vien duomenų signalui, bet ir energijai perduoti. Panašiu į RFID žymų principu veikiantys eksperimentiniai įrenginiai kol kas pasiekia vos 3 - 5 mW galingumą. To yra akivaizdžiai per mažai, tačiau „Nokia“ tikisi pasiekti 50 mW, o to jau pakaktų iš lėto įkrauti išjungtą telefoną. Kitaip tariant telefonas pats papildys savo baterijos energiją, tiesiog gulėdamas kišenėje. 

Na, o iki tol avariniam įkrovimui teks pasiklauti ką nors kitą, pavyzdžiui, Saulės baterijoms paremtus įrenginius. Tokius, kaip šie.