Kaip pasiekti „Windows“ arba „Linux“ tinklo išteklių („share“) „Android“ sistemoje?
Toks klausimas turbūt kyla ne vienam vartotojui, turinčiam „Android“ telefoną ar planšetinį kompiuterį. Juk nesikopijuosi filmo į USB laikmeną ar patį kompiuterį, užsinorėjęs pažiūrėti filmą ar paklausyti kompiuteryje saugotos muzikos. Jei fonotekos kopija mobiliajame įrenginyje dar kartais yra reali užduotis, tai vaizdo įrašų kolekciją tikrai retas vartotojas sugalvos kopijuotis į savo mobilų įrenginį. Taigi vienintelis optimalus problemos sprendimo būdas - atkurti skaitmeninį turinį tiesiai iš kompiuterio ar namų serverio.
Yra keletas būdų pasiekti skaitmeninį turinį - atverti failų serverio failus ir prisijungti prie skaitmeninio turinio transliavimo serverio. Šiame straipsnelyje apžvelgsiu, kaip pasiekti failų serverio tinklo išteklius. Transliavimo paslaugos, tokias kaip DLNA/UPnP bus apžvelgtos kiek vėliau. Galų gale, DLNA serverį dar reikia įsidiegti ir suderinti, o tai tikrai ne kiekvienas ryšis daryti. Tuo tarpu ant norimo katalogo spragtelėti pele ir pasirinkti „share this on network“ greičiausiai sugebės kiekvienas.
Pirmiausia reikia užtikrinti, kad skaitmeninis turinys yra pasiekiamas tinklu ir jūsų mobilusis „Android“ įrenginys galės prie jo prisijungti. Todėl patikrinkite tinklo ištekliaus nuostatas ir įsiminkite kokiu vartotoju ir slaptažodžiu galėsite pasiekti šį išteklių. Namų tinkle galima naudoti ir anoniminę paskyrą, t.y. nereikalauti jokio vartotojo vardo bei slaptažodžio.
Pasiekti CIFS („Samba“, „Windows Network“) tinklo išteklius galima dviem būdais. Failų tvarkymo programomis arba prijungiant tinklo išteklių, kaip failų sistemos katalogą. Pirmasis būdas kiek paprastesnis - paleidi programą, nurodai serverio adresą ir atsidarai reikiamą išteklių. Tačiau tokiomis programomis, kaip „ES File Explorer“ ar „Ghost Commander“ (pastarajai papildomai reikės įdiegti „SMB plugin“) taip pavyks tik atsisiųsti failą į savo įrenginį arba perkelti jį į nutolusį kompiuterį. Tačiau failų tvarkyklės neleis atverti šių failų muzikos ar vaizdo įrašų grotuvu, kol visas failas nebus atsiųstas į mobilų įrenginį - ne visai tai, ko mums reikia.
Todėl „Market“ programų turgelyje susiraskite „CifsManager“ programą ir ją įdiekite. Ši programa skirta prijungti CIFS tinklo išteklius prie failų sistemos medžio ir pasiekti ištekliuje pateikiamus failus, kaip lokalius. Būtent to mums ir reikia. Paleidę šią programą, spaudžiate „meniu“ mygtuką ir pasirenkate „Add New Share“ ir užpildote laukus:
Share Path - tinklo išteklio adresas ir padalintas katalogas. Pavyzdžiui: 192.168.3.251/shared.
Mount Point - kur bus prijungtas tinklo išteklius (katalogas turi egzistuoti!). Pavyzdžiui: /mnt/sdcard/shared.
Username - vartotojo vardas, kuriuo bus jungiamasi prie serverio.
Password - slaptažodis, kuriuo bus jungiamasi prie serverio.
Options - prijungimo nuostatos. Paprastai galima palikti tuščią, tačiau, kam įdomu skaitykite toliau.
Paspauskite „Save Share“ ir tinklo ištekliaus prijungimas bus išsaugotas išteklių sąraše. Paspauskite ant ištekliaus eilutės ir ištekliaus indikatorius turėtų pakeisti spalvą į žalią - tinklo turinys pasiekiamas tiesiai iš mobilaus įrengini o. Prijungimo katalogą „Mount Point“ galima nurodyti muzikos ar video grotuvui ir atkurti jame saugotus failus.
Dabar apie laukelį „Options“. Jei norėsite ne tik atkurti tinklo ištekliuje pateikiamus failus, tačiau ir į jį įrašyti - greičiausiai kils keblumų su failų teisėmis, mat „Android“ prijungia failus saugiu režimu: failus gali rašyti tik vartotojas savininkas, o visi kiti tik skaityti. Be to, paprastai „CifsManager“ tinklo išteklius prijungia tik skaitymo režimu. Taigi šios problemos sprendimui „Options“ lauke reikėtų įrašyti tokį burtažodį:
rw,nofail,uid=1000,gid=1015,file_mode=0664,dir_mode=0775
Failų ir katalogų teises galima nustatyti į 0666 ir 0777 atitinkamai ir suteikti rašymo teises absoliučiai visiems. Tačiau tuomet tikėtina, kad tokios teisės gali būti išsaugotos failų serveryje, o tai kartais nėra pageidautina.
Prijungus tinklo išteklių rašymo režimu, jame mobiliuoju įrenginiu galima, pavyzdžiui, tvarkyti fotoarchyvą. Nors su standartine „Gallery“ programa ir kiek didesniu fotoarchyvu (apie 16GB) - to daryti nerekomenduočiau. Mano T10 planšetas katalogavo archyvą dvi paras, dėl atmintinės stokos išžudė pusę programų, įskaitant ir „Launcher“, taigi likau be darbalaukio ir rezultate pusė katalogų vis viena atvaizduojami nepilnai. :)
Pastaba: CIFS išteklių prijungti pavyks tik tuomet, jei įrenginio gamintojas nepatingėjo ir į „Android“ sistemos „Linux“ branduolį įtraukė CIFS suderinamumo modulį („draiverį“). Jei programa rodo pranešimą apie modulio klaidas -- teks ieškoti internete, gal koks nors entuziastas sukompiliavo tinkamą „Linux“ branduolio modulį jūsų tipo įrenginiui (toks pat CPU modelis).