Įsigijau HP nešiojamąjį kompiuterį su Windows Vista Home Premium operacine sistema, tačiau noriu ją pakeisti į Windows XP. To padaryti nepavyko – Windows XP nerado visų tvarkyklių. Ar apskritai galima Windows Vista sistemą pakeisti į XP?

Kadangi nenurodėte kompiuterio modelio, negalime teigti, kad jūsų nešiojamasis kompiuteris visiškai suderinamas su Windows XP. Tačiau kol kas dar neteko girdėti apie Lietuvoje platinamus nešiojamuosius kompiuterius, nesuderinamus su Windows XP sistemomis. Diegiant Windows XP į naujesnį kompiuterį, kartais įprastame „Windows“ diegimo diske nebūna reikalingų tvarkyklių, todėl prieš diegdami Windows XP apsilankykite HP svetainėje (www.hp.com) ir, spragtelėję Software & Driver Downloads, nurodykite savo nešiojamojo kompiuterio modelį. Vėliau pagal paieškos rezultatus atsisiųskite tvarkykles ir jas išpakavę įrašykite į CD/DVD diską ar kitą kompiuterio disko skirsnį. Diegimo metu paprašyti tvarkyklių, nurodykite katalogą su reikalingomis tvarkyklėmis.

Jei tvarkyklių nerasite HP svetainėje, o kai kuriems modeliams ši kompanija iš tiesų jų nepateikia, tvarkyklių teks ieškoti įprastinėmis interneto paieškos sistemomis, nurodžius kompiuterio pavadinimą ir reikiamą OS (šiuo atveju, „Windows XP“). "Windows XP" tvarkyklių naujesniems nešiojamiesiems kompiuteriams galima paieškoti ir specializuotose informacinėse svetainėse, pavyzdžiui, http://www.notebook-driver.com.