Naujame, vos prieš kelias savaites įsigytame „Asus 550sl“ kompiuteryje, sužadinus „torrent“ siuntimo programą, nebegalime daugiau nei atidaryti puslapių, nei kitu programų. Pabandžius atidaryti kita langą, rodo kad programa kraunasi, t.y. sukasi ratuko simbolis, tačiau niekas nevyksta. Išjungus „torrent“ programą ir TIK naujai įkrovus kompiuterį viskas veikia gerai. „Torrent“ eilėje tik apie 20 filmų. Anksčiau to nebuvo.
Tokio darbo sutrikimo priežasčių gali būti keletas, tačiau visos jos greičiausiai yra susijusios su naudojama „torrent“ programa ir jos darbo tiesioginių mainų (P2P, „Peer to Peer“) tinkluose ypatumais. Pastarieji susiję su kompiuterio aparatinių išteklių naudojimu bei tinklinėmis nuostatomis.
Kadangi nenurodėte konkrečios „Torrent“ programos, sunku spręsti apie jai reikalingus išteklius. Kaip taisyklė, „Java“ pagrindu sukurtos programos, tokios, kaip „Azureus“ naudoja daug operatyviosios atmintinės (RAM). Tokioms programoms atmintinės reikia kelis kartus daugiau, nei įprastinėms programoms, tačiau „Java“ programos gali veikti visur, kur tik yra tinkama „Java“ aplinka. Įprastinės „Windows“ sistemos programos, pavyzdžiui, „uTorrent“, atmintį naudoja taupiau. Tipinis atmintinės trūkumo poreikis - intensyviai mirksintis ar apskritai negęstantis diskinio kaupiklio darbo indikatorius. Žinoma, jis gali nuolat degti ir programai atliekant įvesties ir išvesties operacijas, tačiau pritrūkus atmintinės, operacinė sistema pradeda intensyviai perkėlinėti tuo metu nereikalingus atmintinės blokus į diską ir taip laisvinti atmintinę. Tačiau, kaip taisyklė, iškeltų blokų greitai prireikia ir jie keliami atgal, o jų vietą užėmę rašomi į diską.
Atmintinės poreikį galima pamatyti sužadinus „Task Manager“ programą („Start -> Run -> taskmgr“) ir atsidarius „Performance“ skiltį, sužadinti „Bittorrent“ programą. Jei užprašytas atmintinės kiekis viršyja esamą RAM, tai ženklas, kad trūksta kompiuterio išteklių. Vėlgi, kadangi nenurodėte tiksliai kokį kompiuterį turite („Asus 550SL“ modelis neegzistuoja) - sunku spręsti ar kompiuteris yra pakankamas.
Išteklių gali trūkti ir todėl, kad jūsų siuntimo eilėje yra NET 20 filmų. Tai tikrai nėra „tik“, ypač, jei kalbama apie pilnametražius filmus, kurie diske užima ne vieną gigabaitą. Pabandykite išmesti iš eilės ar bent jau sustabdyti dalies filmų siuntimą ir pažiūrėti ar yra kokių pasikeitimų. Jei naudojatės kokiu nors ypač sparčiu interneto ryšiu, tai intensyvūs duomenų mainai su kaimyniniais kompiuteriais, siunčiants tokį kiekį informacijos, gali visiškai išnaudoti procesoriaus šteklius. Tame pačiame „Performance“ lange matysite procesoriaus apkrovą. Jei sužatinus „Bittorrent“ programą, CPU apkrova pašoka iki 100 proc. ir nemažėja, tai tuomet arba programai ir adorojamam duomenų kiekiui reikia spartesnio kompiuterio arba programoje yra klaida ir ji veikia nekorektiškai.
Jei anksčiau teigiate, kad to nebuvo, tai reikia prisiminti kas buvo pakeista. Gal pakeista programos versija, gal spartesnis internetas atsirado, o gal tiesiog ėmėte siųstis gerokai daugiau duomenų? Gal būt tereikia atnaujinti naudojamą programinę įrangą ir viskas išsispręs, o gal, tiesiog, reikia apriboti savo apetitą...
Tiesa, „Windows“ sistemos turi gana erzinantį TCP/IP tinklo posistemio ribojimą. Neva siekiant apsaugoti nuo virusų plitimo, „Windows XP“ ribojo užmezgamų ryšio seansų per sekundę skaičių iki 10, o „Vista“ šią ribą sumažino net iki 2. To pasėkoje pradėjo strigti daugelio programų, užmezgančių daugiau ryšio seansų darbas. Paprastai požymiai būna panašūs į jūsų nusakytus: sužadinus P2P programą (o jos užmezga dešimtis ar net šimtus ryšio seansų), nustoja veikti interneto ryšys ir neįmanoma naršyti interneto svetainių, paštas nesisiunčia. Taip nutinka todėl, kad P2P programa išnaudoja visą ryšio seansų limitą ir kitoms programoms sistema neleidžia užmegzti ryšių.
Šios problemos sprendimui reikia pataisyti TCP/IP posistemio tvarkyklę ir perkrauti kompiuterį. Laimei, „Microsoft“ susiprotėjo padariusi nesąmonę ir šį ribojimą panaikino „Windows 7“ sistemose.