Jei manote, kad "Terminatorius" yra nereali mokslinė fantastika - pagalvokite iš naujo. Šiuolaikinės mechnanizuotos karinės sistemos įgauna vis daugiau savarankiškumo. Operatoriai keičiami sudėtingais programiniais algoritmais ten, kur nepakanka žmogiškos ištvermės, reakcijos ar paprasčiausiai norima nesvarstančio užduočių vykdytojo.

 

Savo puslapyje "Wired" bendrauja su "Wired for War" knygos autoriumi P. W. Singeriu, apžvelgiančiu šiuolaikinės karinės technikos ir infrastruktūros robotizaciją. Jei pirmosios karinės mašinos, tokios kaip "Global Hawk" skraidantis šnipas ar "PackBot" mėtomas artimo mūšio lauko robotas buvo nuotolinio valdymo mašinos, tai naujausi karinės pramonės gaminiai veikai vis labiau savarankiškai.

 

Tokiose sistemose, kaip C-RAM ("Counter-Rocket Artillery Mortar System") žmogus-operatorius tik trukdytų. Kaip pastebi knygos autorius, užfiksavus artilerijos ar raketinę ataką, žmogaus reakcijos pakaktų tik ištarti "o šūd". Taigi kompiuteriui reikia leisti veikti savarankiškai ir aptikus atskrendantį sviedinį, palaistyti jį 20 mm sviedinių lietumi. 

Kompiuterinės automatizuotos sistemos skvelbiasi ir į tokias sritis, kaip žvalgybos duomenų analizė. Žmogus paprasčiausiai yra nepajėgus per 20 min efektyviai išanalizuoti 8cm storio žvalgybos ataskaitų šūsnį ir išrinkti potencialius taikinius, kurie bus pateikiami bepiločiams skraidymo įrenginiams. Kaip pripažino JAV karinių oro pajėgų atstovai, jie ketina vis dažniau naudoti dirbtinio inltelekto sistemas, kurios išanalizuotų šiuos duomenis ir atrinktų potencialius taikinius. Na, kuo gi ne "SkyNet" sistemos užuomazgos. Smile