Kartais matau mėlyna langą su tokiu pranešimu: 0x000000EA, 0X898BB9F0, 0X8A0C30B8, 0XBA4EBCBC, ir galiausiai atidvag. Mano vaizdo plokštė „ATI Radeon 2600XT“. Naudojau tik „Windows“ tvarkykles, nors anksčiau naudojau tik iš AMD puslapio. Testai nieko blogo nerado.

Mėlynas langas yra kritinė „Windows“ sistemos darbo klaida, kai sistemai daugiau nelieka kito, kaip tik stabdyti visus darbus ir pateikti diagnostinį klaidos pranešimą. Dėl to šis klaidos pranešimas yra vadinamas „mėlynuoju mirties ekranu“ („Blue Scree Of Death“ arba tiesiog BSOD). Susidarius tokiai situacijai belieka tik užsirašyti klaidos pranešimą arba perkrovus (persikrovus) kompiuterį išsitraukti jį iš sistemos darbo ataskaitų.

 

Sprendžiant pranešimo, tai problemų tikrai kelia vaizdo plokštės tvarkyklės. Tai patvirtina ir „Microsoft“ žinių bazės puslapis, jei jūs teisingai nurašėte STOP klaidos kodus. Problemos sprendimui pirmiausia įsitikinkite, jog vaizdo plokštė neperkaista. Priklausomai nuo plokštės modelio - plokštės gamintojas galėjo ne sumontuoti šilumos daviklius ir pateikti jų rodmenis nuskaitančias vaizdo plokštės priežiūros programas. Šias programas turėtumėte rasti plokštės gamintojo puslapyje. Deja, jūs nenurodėte, kas per plokštė yra jūsų kompiuteryje, nes „ATI Radeon 2600XT“, tai tik grafikos lustas, kurį naudojo kelios dešimtus didesnių ir mažesnių vaizdo plokščių gamintojų. Jei tokių programų nėra -- pasikliaukite tiesiog liesdami plokštę. Nieko nedarant (t.y. nesužadinus jokio filmo ar 3D programos) plokštė turėtų būti tik šilta.

Jei plokštė kaista - pažiūrėkite kodėl. Gal būt aušintuvas užsikišęs dulkėmis ir sparnuotė visiškai nesisuka. Gal būt radiatoriaus briaunos paslėptos po dulkėmis ir sutrikusi normali oro cirkuliacija ir šilumos atidavimas. Dulkes iš kompiuterio reikia išvalyti bent kartą metuose, o jei kompiuteris stovi ant žemės, tai kartais netgi dažniau. Tam geriausia naudoti reversinę dulkių siurblio srovę arba nusipirkti specialų suspausto oro balionėlį, kurių galima rasti didžiuosiuose prekybos centruose ar IT prekių parduotuvėse.

Naujausias tvarkykles šiam grafikos lustui rasite šiame AMD kompanijos puslapyje. Nurodykite savo kompiuterio operacinė sistemą ir atsisiųskite naujausias tinkamas tvarkykles. Plokštė jau yra smarkiai pasenusi, todėl nesitikėkite, kad jums bus siūlomos naujos, šiemet kurtos tvarkyklės. Windows tvarkyklės neturi didelės dalies funkcionalumo, kuris yra visaverčiame „Catalyst“ tvarkyklių pakete.