Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Šis straipsniukas, tai perspėjimas tiems, kas patikėjo savo interneto ryšį kreivariankiams iš D-Link. Kitaip jų ir nepavadinsi. Tik išleistas „D-Link 620“ kelvedis tuoj susilaukė keiksmų iš jį įsigijusių vartotojų pusės, nes visai neblogą aparatinę įrangą turintį prietaisą, „D-Link“ sugadino su kreiva OS. Prireikė beveik metų, kol kompanija sugebėjo šiaip ne taip suklijuoti 1.2.102 versiją, kuri jau sugebėjo veikti.

Tačiau tai nereiškia, jog veikė viskas. Pavyzdžiui, įrenginys ignoruodavo nurodytą MTU parametrą ir WiMax sąsajai nurodydavo 1386 baitų MTU (dėl to tam tikrais atvejais interneto ryšys sulėtėdavo iki "neveikia" lygio), atiduodamą Mezon DHCP server io. Taigi labai nudžiugau, prieš savaitę pamatęs, jog D-Link svetainėje jau yra 1.3.0 versija (išleista 2011 gruodžio 7). Atsisiunčiau, įdiegiau ir $#@$#@... „Mezon“ ryšys nebeveikia!!! Jei turite „Mezon“ - nenaudokite, nes atgal sugrįžti prie 1.2.102 oficialiomis priemonėmis NEGALĖSITE!. Ačiū kreivarankiams iš D-Link, kurie taip pat nusprendė, jog naujausia „firmware“ yra geriausia ir vartotojui niekad neprireiks senesnės, todėl bandant pasendinti „firmware“, įrenginys tiesiog jos neįrašys! O jei jau nusvilote arba įdomu, kodėl „Dlink“ programuotojai kreivarankiai - skaitykite toliau.

Taigi, 1.3.0 versija pasirodė visiškai neveiksni, nepaisant „vartotojui“ draugiškos sąsajos dėl labai paprastos priežasties. „Mezon“ modemai paleidžiami „udev“ posistemio, kurį suderina /etc/udev/rules.d/z60_madwimax.rules failas. Jame yra tokia eilutė, kuri atpažįsta „Samsung UWC-200“ modemą ir jį inicializuoja:

ATTR{idVendor}=="04e8", ATTR{idProduct}=="6780", RUN+="/usr/sbin/madwimax -qd --exact-device=$attr{busnum}/$attr{devnum}"

Deja, bėda ta, jog 1.3.0 „firmware“ sistemoje nėra „/usr/sbin/madwimax“ programos! Ją paprasčiausiai pamiršo įdėti, nors internetinėje sąsajoje „WiMax“ nuostatų skyrius tai yra! Ir tai po metų bandymo suklijuoti veikiančią 1.2 versiją? Firmware išleista gruodžio 7d., nors kai kas forumuose rodė, jog turi ir gruodžio 9d, bet TOS pačios versijos. Matomai reikės laukti dar metus, kol suklijuos veikiančią 1.3 versiją...

Taigi teko ieškoti būtų, kaip sugrįžti atgal. Paskaitinėjus http://dir620.ipb.su/lofiversion/index.php/t62 forumo giją, radau nuorodas į vartotojų pataisytą „firmware“(kopija), kuris apgauna 1.3.0 sistemos naujinimo modulį ir leidžia įdiegti senesnę 1.2.102 „firmware“ versiją. Šią versiją galima įdiegti tiesiai iš tinklalapio sąsajos.

Pabaigai pridedu parašytą „Perl“ skriptą, kuris nustato „D-Link“ kelvedžio wimax0 sąsajos MTU parametrą į 1500 baitų dydį. Vietoje ######## įsirašykite savo kelvedžio administratoriaus slaptažodį ir paleiskite skriptą iš savo kompiuterio (jame turi veikti perl interpretatorius, kas yra įprasta „Linux“ sistemoje, tačiau su „Windows“ aišku kils keblumų).

#!/usr/bin/perl

use Net::Telnet;
my $telnet = new Net::Telnet ( Timeout=>10, Errmode=>'die', Prompt => '/[\$%#:>] $/i');
$telnet->open('192.168.3.254');
$telnet->login('admin', '##########');
print $telnet->cmd('ifconfig wimax0 mtu 1500');

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti