Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

DolerisDoleris - Doleris
Internautai sugalvojo naują parodomąją akciją, kuria siekiama atkreipti dėmesį į pramogų pramonės argumentų nepagrįstumą. „Send them your money“ svetainės autoriai paragino sušelpti „vargšes“ autorių teisių gynimo asociacijas MPAA ir RIAA ir padengti jų patiriamus nuostolius pinigų kopijomis. Juk anot šių organizacijų teisininkų, skaitmeninė muzikos ar vaizdo įrašo kopija yra tiek pat vertinga, kaip ir originalas ir dėl tokios kopijos padarymo jie patiria nuostolius. Ir taip jau koks 100 metų pramogų pramonė yra žlugdoma ir žlugdoma, tik vat niekaip nežlunga.

Taigi, remiantis ta pačia logika, jiems turėtų tikti ir nukopijuoti ar nuskenuoti JAV doleriai. Juk tai realią vertę turinčių objektų kopijos. Savo akciją jie grindžia (nepamirškime, jog JAV galioja precedentinė teisinė sistema) kelių šimtų metų senumo Japonijos teisėjo Ōoka Tadasuke nagrinėta byla. Šioje byloje smuklės savininkas, apkaltino neturtingą studentą jo valgių kvapų vogimu, mat studentas valgė tuo metu, kai smuklės savininkas virė valgį. Bylos ėmesis teisėjas ją išsprendė labai paprastai - nurodė studentui perberti pini gus iš vienos rankos į kitą. Anot jo, byrančių pinigų žvangėjimas yra tinkamas atlygis už užuostus kvapus.

Laimei ne visose šalyse yra iki tiek nuprotėta. Pavyzdžiui, Šveicarijoje buvo priimtas protingas sprendimas, jog asmeniniais ir nekomerciniais tikslais autorinius kūrinius galima kopijuotis.

 

 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti