Belkin Powerline AVKompiuterius į vieną tinklą sujungti galima įvairiais būdais. Tam galima pasitelkti įprastinius „Ethernet“ kabelius ir komutatorius, „802.11 a/b/g/n“ bevielio ryšio įrangą, tautoje labiau žinomą, kaip „Wi-Fi“. Didesniems atstumams galima pasitelkti DSL arba „Wi-Max“ („802.16“) įrangą arbą, turint labai platų biudžetą - galima rinktis šviesolaidžius arba lazerius.

Tačiau nenorint kloti naujų tinklo kabelių arba pamiršus tai padaryti - galima pasinaudoti kiekviename būste esančiais elektros tinklo kabeliais, kurie tikrai bus kiekvienoje vietoje, kur stovės kompiuteris. Be to, šie kabeliai paprastai yra sujungti į vieną tinklą. Ir geriausia, jog juos galima panaudoti ne vien įrangos maitinimui, bet ir sujungimui į bendrą tinklą.

Tam reikalinga sąlyga - visi elektros laidai turi būti sujungti į vieną elektros grandinę be jokų tarpinių transformatorių ar kitokių filtruojančių įrenginių, galinčių blokuoti aukšto dažnio signalus. Paprastai bute ar privačiame name visos elektros rozetės taip ir būna sujungtos, tačiau panorus sujungti daugiabučio gyventojų kompiuterius į vieną tinklą - gali kilti keblumų, nes skirtinguose butuose elektra gali būt atvesta nuo skirtingų fazių. Tokiu atveju tektų pasukti galvą, kaip sujungti šiuos tinklus į vieną - aišku sujungiant kompiuterių tiklus, o ne padarant trumpąjį jungimą tarp fazių ir taip paliekant be elektros visą namą. :) Nenorintys skaityti visos beletristikos ir pirkimo niuansų - gali išsyk pereiti prie antrojo puslapio.

Taigi, įpusėjus remontui buvo susigriebta, jog per sienų, grindų ir stogo gamybą buvo pamirštas „CAT5 E“ kabelis, kuris turėjo eiti iš antro aukšto į trečią. Paskaičiavus kiek kabelio reikia ir kiek reikės žaisti, norint gražiai pratempti kabelį ir nesubjauroti suremontuoto buto, buvo nuspręsta pasinaudoti „Powerline Communications“ tipo įranga.

Belkin Powerline AV turinysKaip ir reikėjo tikėtis - Lietuvoje tokiais įrenginiais nelabai kas prekiauja, o tie, kas siūlo -- arba tiesiog perpardavinėja užsienio internetinių parduotuvių gaminius arba laiko kosmines kainas nuo caro Rūriko laikų užsilikusioms prekėms. Kainų skirtumas tarp „Pixmania“ prekių perpardavinėtojų ir Lietuvos kompiuterinės įrangos tiekėjų siūlomų gaminių - maždaug 200-350 proc.! Taip, už tą patį „Dlink DHP 302“ Lietuvos kompiuterinės įrangos platintojai nori nuo 280 iki 520 litų, o tuo tarpu Pixmanija.lt“ bei jos perpardavinėtojų kaina yra apie 140 - 150 litų. Be to, „Pixmania“ siūlo ir „Netgear“, „Belkin“, Devolo“ gaminius, ko nepasakysi apie mūsiškius.

Taigi po savaitės apmąstymų ir bandymų iš Lietuvos prekybininko išsimušti normalias kainas buvo nuspręsta iš „Pixmania“ pirkti „Belkin“ siūlomą dviejų derintuvų rinkinį, kainuojantį 175 litus. Su visais atsiuntimo mokesčiais ir papildomais garantiniais įsipareigojimais viso pirkinio kaina buvo maždaug 245 litai. Pirmadienį užsakius - penktadienio ryte paskambino DPD darbuotojas ir pasitikslino į kurį aukštą reikia pristatyti prekę.

Beje, „Dlink“ atstovai pareiškė, jog „Dlink DHP 303“ (o tai yra rinkinys iš dviejų DHP 302!) yra neskirtas Lietuvos rinkai ir jie neketina teikti garantinių įsipareigojimų Lietuvoje! Šaunu -- siūlydami savo gaminius, kurie, šiaip jau, nėra kokybės sinonimas, už astronimines kainas - tikrai susilauksite komercinės sėkmės. :)