Nauji termogeneratoriai Japonijos mokslininkai nusprendė nelaukti, atliekant papildomus tyrimus, ir viešai paskelbė apie savo išradimą - naujo tipo šiluminius elektros generatorius. Kaip skelbia Yasushi Murakami ir N.T.S. Co Ltd., tai buvo padaryta sąmoningai, siekiant kuo spartesnio šios naujos technologijos pritaikymo komerciniais tikslais. Kol kas naujos kartos elementų galimybės yra kuklios, veikiant mažesne, nei 100 C temperatūra, jie gali generuoti 1,5 V įtampos keleto miliamperų srovę. Anot mokslininkų šiuose elementuose veikia visai kiti fizikiniai principai, jei, tarkime, Peltje elementuose, kur tarp skirtingo metalo elektrodų reikia sudaryti temperatūrų skirtumą.

Tiesa sakant, patys mokslininkai pripažįsta, kad dar nelabai supranta, kaip veikia šis procesas, mat jis buvo atrastas tiriant medžiagas visai kitu tikslu. Mokslininkai tiesiog pastebėjo susidarančias nedideles sroves ir nusprendė patyrinėti šį efektą atidžiau. Maždaug 1g cinko, laidaus polimero ir dielektriko mišinio turinčio elemento jau pakanka įžiebti šviesos diodui.

Ištobulinus tokį ter moelementą jį, pavyzdžiui, būtų galima panaudoti dėvimos elektronikos prietaisams arba, kitaip, išmaniesiems drabužiams, maitinti. Galima sugalvoti ir daugybę kitų sričių, kur dabar veltui išsklaidoma šiluminė energija galėtų būtų sėkmingai panaudojama.