Turiu kompiuterį, kuriam kol kas neturiu monitoriaus ir turiu asmeninį kompiuterį.  Ar galima kokiu nors būdu prijungti vieną prie kito ir nešiojamojo kompiuterio pagalba matyti, kas vyksta staliniame?

Tiesiogiai sujungti greičiausiai nepavyks, nebent stalinis kompiuteris turi tolimojo valdymomodulį, leidžiantį perduoti kompiuterio generuojamą vaizdo informaciją kompiuterių tinklu ir tuo pačiu tinklu gauti valdymo signalus iš pelės ir klaviatūros. Tokus valdymo modulius turi įvairios tarnybinės stotys, pavyzdžiui, HP ir „Sun Microsystems“ serveriuose tai vadinama ILO („Integrated Light Out“) posistemiais. Nuotolinio valdymo galimybes turi ir kai kurios pagrindinės plokštės su „Intel“ lustų rinkiniais, kuriuose yra realizuotos „Intel Active Management“ technologijos funkcijos. Tiesa, kaip taisyklė, šios funkcijos dažniau pasitaiko nešiojamuosiuose kompiuteriuose.

Turint ILO ar kitą panašų posistemį, galima prie valdomo kompiuterio jungtis kompiuteriniu tinklu ir pasitelkus specializuotą valdymo programą, matyti kompiuterio ekrano vaizdą, perduoti komandas klaviatūra ar pele. Kompiuterį galima nuotoliniu būdu įjungti, išjungti ar perkrauti. 

Jei tokių priemonių nėra, tai galima pasitelkti programines valdymo priemones, tačiau tam kompiuteryje turi būti įdiegta veikianti operacinė sistema ir tolimojo valdymo programinė įranga. „Windows XP Professional“ ir naujesnės verslui skirtos sistemos turi integruotą tolimojo valdymo sistemą, kuri veikia 3389 tinklo jungtimi. Tam savo kompiuteryje reikia sužadinti „Remote Desktop“ (mstsc.exe) programą ir nurodyti valdomojo kompiuterio tinklo adresą ar vardą. Tiesa, valdomajame kompiuteryje turi būti sužadinta tolimojo administravimo galimybė, kuri paprastai yra išjungta. „Windows XP“ sistemose „Remote Desktop“ sužadinama taip, o „Windows Vista“ - taip

Valdymui galima pasitelkti ir kitas programas, pavyzdžiui, „Tight VNC“. Ši laisva VNC šeimos programinė įranga veikia beveik visose asmeninių kompiuterių operacinėse sistemose ir leidžia tolimuoju būdu prisijungti prie kompiuterio ir jį valdyti. Dirbant lėtais interneto ryšio kanalais, „Tight VNC“ neretai efektyviau išnaudoja ryšio liniją, leisdama suglaudinti vaizdą JPEG algoritmu ir taip sumažinti perduodamų duomenų apimtis.