L988Nuotolinio valdymo pultai smarkiai palengvino gyvenimą ir vartotojams, ir įrangos projektuotojams. Vartotojams nebereikia kelti savo sėdynių nuo sofų, panorus pakeisti garsumą ar perjungti kanalą. O inžinieriams atsivėrė naujos galimybės didinti įrenginių funkcionalumą, minimaliai, kiek tai yra įmanoma, apkraunant galutinio vartotojo smegeninę.  Na pabandykite įsivaizduoti 20 - 30 mygtukų televizoriaus priekiniame skydelyje - vaizdelis nekoks? O dabar pabandykite "patogiai" išsirinkti reikiamą video šaltinį, televizoriaus apatinėje ar šoninėje briaunoje paslėptais mygtukais. Manau retas ginčysis, jog gausiam šiuolaikinės įrangos funkcionalumui suvaldyti reikia ir pakankamai sudėtingų pultelių.

Tačiau daugėjant įrenginių, valdomų nuotoliniu būdu - viena problema ne tik liko neišspręsta, bet ir tapo aktuali, kaip niekada. Daugėjant įrenginių - daugėja ir pultelių skaičius. Su dviem, na dar trimis įrenginiais susitvarkyti nėra didelės problemos. Tačiau  svetainėje atsiradus 4 - 5 nuotoliniu būdu valdomiems įrenginiams - kiekvieną kartą prieš pradedant žiūrėti filmą reikia sužaisti žaidimą: "rask reikiamą pultelį", nes pulteliai turi savybę kur nors „pabėgti“. Neretai žaidimą prireikia pakartoti 2 - 3 kartus, nes vieną įrenginį reikia įjungti, kitą perjungti į kitą režimą ir t.t.

Taigi šiam valdymo chaosui suvaldyti atsirado universalūs pulteliai. Jei ne kompanijų godumas, siekiant pasipelnyti iš pultelius pametusių ar sulaužiusių vartotojų, tai universalūs pulteliai būtų greičiausiai pasirodę gerokai anksčiau. Deja, nemažai tokių įrenginių kainuoja ne ką pigiau, nei jų valdomi įrenginiai. Laimei egzistuoja visiems vartotojams draugiška kinų tauta, kepanti įvairiausią elektroniką kaip bandeles. Nors nemažai tų „bandelių“ tinka kalti vinis ar naudoti vietoje „press-papje“, tačiau pasitaiko ir visai skanių ar bent jau maistingų produktų.

L988 visasPrie tokių priskirčiau „Chunghop RM-L988“ universalų valdymo pultelį. Kinai nusprendė nesikuklinti ir suprojektavo pultelį, galintį valdyti nei daug, nei mažai - 11 namų elektronikos įrenginių. ir prie to paties sugebėjo išlaikyti Kinijos gaminiams būdingą privalumą mažą kainą. Maždaug 45 litų kaina ir buvo vienas iš pasirinkimo kriterijų - jei įrenginys pasirodys niekam tikęs, tai nebus gaila išmesti.

Anaiptol, L988 pultelio išmesti tikrai neketinu. Jis puikiai prigijo ir yra sėkmingai naudojamas, nors, atvirai tariant, šiuo metu išnaudoju gal pusę šio pultelio galimybių - retai naudojamas muzikinis centras ir DVD grotuvas vis dar neužprogramuoti universaliame pultelyje. Makrokomandų, perderinančių televizorių, skaitmeninės TV imtuvą ir „Asus HDP-R1“ vienu mygtuko paspaudimu, taip pat dar neprisirengiau įvesti.

L988 ekranasL988 pultelis nepasižymi labai ergonomišku mygtukų išdėstymu, dažnai reikalingi kanalų numerių bei „prev“, „play“, "next" mygtukai nukelti į pultelio apačią, patys mygtukai išdėlioti tiesiog vertikaliais stulpeliais. Kita vertus, perkant 45 Lt kainuojantį pultelį - naivoka būtų tikėtis gilių dizaino ergonomiškumo tyrimų rezultatų. Tačiau patys mygtukai nėra prasti - nors guminiai mygtukai yra kiek kietoki, tačiau jie neslidūs ir į paspaudimus reaguoja puikiai.

Reikia pripažinti, kad universalumas turi ir savo trūkumų. Norom nenorom prisimeni vieną reklamą: kas tinka viskam - netinka niekam. :) Viename universaliame įrenginyje nėra galima numatyti VISŲ gamintojo sugalvotų funkcinių mygtukų, todėl natūralu, jog programuojant vieną ar kitą įrenginį universaliame pultelyje nerasite mygtuko vienai ar kitai funkcijai atlikti. Pavyzdžiui, „Asus“ grotuvas be įprastų „praleisti pirmyn“, „praleisti atgal“ funkcijų, numato ir galimybę atkurti kūrinį didesne sparta pirmyn ar atgal, o L988 pultelyje tokių mygtukų nėra. Be to, „Asus“ naudoja viena „groti/pauzė“ mygtuką, o L988 tam turi du atskirus mygtukus. Teko improvizuoti ir „praleisti atgal“ funkciją priskirti įrašymo mygtukui, o „praleisti pirmyn“ - pauzės.

Kalbant apie funkcijų priskyrimą arba programavimą - tai „Chunghop“ inžinieriai numatė keletą funkcijų priskyrimo būdų, kuriuos visus pateikė labai glaustame vartotojo vadove, pateikiamame prie šio pultelio. Norimus įrenginius galima įjungti ir suderinti dirbti vieno mygtuko paspaudimu, užuot „šaudžius“ į televizorių kiekvienoje rankoje laikant po pultelį. Tačiau iki makrokomandų programavimo dar reikia prieiti.

Jei reziumuojant, tai L988 pultelis yra funkcionalus buitinės elektronikos įrenginių pultelių pakaitalas, tinkantis kasdienėms funkcijoms atlikti.