GTX 590Na ką, vėl linksniuojam „NVidia“ kompanijos vardą. Ir, deja, vėl ne iš gerosios pusės, nes kompanija vėl pateko į nekokybiškų gaminių naujienų eilutes. Jei turite įsigiję „GeForce GTX 590“ plokštę ir kompiuteryje įdiegėte 267.52 versijos tvarkykles, kurios yra pateikiamas kartu su plokštėmis, tai turėtumėte nepatingėti užsukti į „NVidia“ svetainę ir atsinaujinti tvarkykles. Antraip jūsų kompiuterio dviprocesorinis trimatės grafikos spartintuvas gali sėkmingai padūmyti, o jums teks įrodinėti garantinio aptarnavimo skyriuje, jog jūs čia ne prie ko.

 

Kaip rodo IXBT IT naujienų portalo naujiena, minėtoje tvarkyklių versijoje neveikia apsaugos nuo perkrovų aktyvavimas. Dėl šios priežasties plokštė gali sudegti net ir nebandant jos spartinti, t.y. versti dirbti sparčiau, nei numatė gamintojas. Pakaks tik duoti plokštei įprastinę apkrovą, tarkime paleisti sudėtingesnį žaidimą.

Tai jau ne pirmas kartas, kai „NVidia“ sugebėjo „sužibėti“ panašioje situacijoje, kai dėl vienų ar kitų priežasčių jos gaminiai ima ir sudega. Kita vertus, jei įrenginys įjungtas gali kažkaip sudegti, nes programinė įranga jo neišjungia ar nepristabdo, tai, iš principo, tas įrenginys yra blogai suprojektuotas. Jis yra brokuotas ir taškas!

Akivaizdu, kad gamintojai jau ėmė visiškai taupyti kokybės sąskaita, tačiau niekam tai neužkliūva. Puikiai pamenu, koks furoras internete buvo, kai Tomshardware pademonstravo, kaip sudega AMD „Thunderbird“ serijos procesoriai, nuėmus nuo jų aušintuvą. Tai tapo gerokai daugiau, nei tik šaltiniu piktiems juokeliams apie svylančius AMD procesorius. AMD teko įdėti nemažai pastangų, kol rinka buvo nuraminta ir vartotojai įtikinti, kad AMD procesoriai yra geri ir SAVAIME nesudega. Tačiau, net ir praėjus dviems - trims metams po šio vaizdo įrašo paskelbimo, teko ne kartą girdėti „specialistų“ „rekomendacijas“ nepirkti AMD procesorių, nes jie gali sudegti, nors AMD šią termodaviklo problemą jau buvo išsprendusi. Galų gale - man neteko susidurti ar girdėti apie tokį atvejį, kai procesoriaus aušintuvas ėmė ir savaime nusiėmė nuo CPU lizdo. Tai įmanoma, nebent tik nuiminėjant aušintuvą kasdien ir taip sugadinant CPU lizdą. Atvejų, kai su kompiuteriu žaidžiamas futbolas ar jis surenkamas iš subinės augančiomis rankomis taip pat neužskaitau už normalias sąlygas.

Tačiau tiek šis, tiek ir senesni atvejai visiškai nesusiję su nenormaliomis naudojimosi sąlygomis (nuimtas aušintuvas). Tiek GTX 590, tiek ne vieno gamintojų nešiojamieji kompiuteriai su „NVidia“ GPU galėjo sugesti naudojant gaminius taip, kaip numatė gamintoja. Taigi, tai akivaizdus gaminio brokas, tačiau puikiai pamenu  problemos „sprendimą“, kurį HP (ir berods „Dell“) pasiūlė savo vartotojams - atnaujinti kompiuterio pagrindinės plokštės BIOS programą, kuri neleistų išjungti aušintuvo jokiomis aplinkybėmis.

Šis atvejis panašus - vartotojams siūloma atsinaujinti tvarkykles, kurios išjungia/pristabdo plokštę, jei ji užkaista pernelyg daug. Kitaip tariant - užuot suprojektavus GPU ir jo aušinimą taip, kad naudojant jis neperkaistų yra mažinamas gaminio funkcionalumas. Nu sakykit, ką norit, bet į kokybišką gaminį, tai nėra panašu.