Tikras ir falsifikuotas FTDI lustasJei naudojate kokį nors USB - COM adapterį, pavyzdžiui, specializuotą laidą senesniems mobiliesiems telefonams, automobilinės diagnostikos įrenginį, tai pasidomėkite kokį lustą naudoja jūsų įrenginys. Jei jis pagamintas populiaraus FTDI lusto pagrindu, tuomet vertėtų pasiieškoti internete ar jūsų įrenginyje naudojamas tikrai autentiškas FTDI lustas ar jo klonas. Priešingu atveju galite labai nemaloniai nustebti, nusprendę atnaujinti įrenginio tvarkykles.

To priežastis yra gan drastiškas FTDI kompanijos sprendimas kovoti su rinkoje platinamais FTDI falsifikatais. Iki šiol kompanija apsiribojo tik tuo, jog aptikusios falsifikuotą FTDI lustą, tvarkyklės tiesiog neveikdavo. Nuo šiol naujos tvarkyklių versijos ištrina USB įrenginio PID/VID reikšmes ir įrenginys tampa nebepažįstamas, net ir bandant įrašyti senesnes tvarkyklės versijas.

PID/VID reikšmės yra unikalios kiekvienam USB įrenginių gamintojui ir konkrečiam įrengini ui, pagal jas operacinė sistema atpažįsta, koks įrenginys yra prijungtas ir parenka atitinkamas tvarkykles, jei operacinė sistema jas turi. USB asociacijos nariams ar už tam tikrą pinigų sumą USB standarto organizacija (usb.org) išskiria VID reikšmių aibę USB gaminių gamintojui ir joks kitas gamintojas negali naudoti šių skaičių savo gaminiams identifikuoti, nors formaliai svetimo VID naudojimas nėra nusikaltimas.

Savaime suprantama, jog falsifikuotų FTDI lustų gamintojai neketina išlaidauti ir įsigyti savų VID reikšmių ar mokėti metinio USB asociacijos nario mokesčio. Taigi, jie tiesiog kepa USB - COM sąsajos lustus, panaudodami populiaraus FTDI lusto PID/VID kombinacijas. Problema ta, kad falsifikatas nėra identiškas klonas, nors jis ir atlieka tas pačias funkcijas ir jam tinka originalios FTDI tvarkyklės. Kaip rodo Zeptobars svetainės analizė, išoriškai panašios mikroschemos viduje skiriasi iš esmės ir tuos skirtumus galima aptikti programiniame lygmenyje.

Ir kaip rodo užsienio elektronikos diskusijų forumų žinutės, FTDI kompanijai nusibodo, kai kažkas pelnosi jos vardu. Naujos tvarkyklės paprasčiausiai sugadina USB įrenginį, ištrindamos PID/VID reikšmes, jei jame aptinka falsifikuotą USB lustą. Įrašius 0 vietoje PID/VID reikšmių, įrenginio remontas tampa sudėtingas, nes kompiuteris apskritai nebegali atpažinti tokio USB įrenginio, tad nėra galimybės jo perprogramuoti. Gali būti ir taip, kad be lituoklio ir specialaus programatoriaus nepavyks išsiversti. Svarbiausia, kad vartotojas negali žinoti ar jo pirktame įrenginyje naudojamas tikras FTDI lustas ar falsifikatas, tai gali žinoti tik įrenginio gamintojas, nors ir pastarasis gali tapti nesąžiningo lustų tiekėjo auka.

Tad prieš naujindami tvarkykles vertėtų pasidomėti internete ar nėra kokių nors vartotojų nusiskundimų po tvarkyklių atnaujinimo. Beje, panašaus pobūdžio atsiliepimų apie neveikiančius įrenginius po tvarkyklių atnaujinimo teko matyti ir tarp naudojančių įrengiunius su "Prolific" lustais. Tiesa, "Prolific" apsiribojo tik tvarkyklių neveiksnumu, tačiau ne gadinimu. O FTDI, atrodo, neketina smulkintis ir savo svetainėje skelbia:

"The licence only allows use of the Software with, and the Software will only work with Genuine FTDI Components (as defined in the Licence Terms). Use of the Software as a driver for a component that is not a Genuine FTDI Component MAY IRRETRIEVABLY DAMAGE THAT COMPONENT."