Impulsinis lazerinis pistoletasPraėjusių metų pabaigoje internete pasklido žinutės apie „Wicked Lasers“ išleistą 1000 mW galingumo lazerinę „rodyklę“. Kabutėse todėl, kad tokia rodykle parodyti daiktai paskui turi akivaizdžias nudegimo žymes. Šios rodyklės buvo parduodamos, kaip stilizuoti šviesos kardai iš „Žvaigždių karų“, už ką „Wicked Lasers“ pateko „Lucas Arts“ nemalonėn ir buvo buvo paduota į teismą. Tačiau jau tuomet ne vienas naujienų komentuotojas išreiškė nuomonę, kad tokias lazerines rodykles potencialiai galima rodykles galima panaudoti kaip ginklus, ne vien savigynos tikslais. Nors 1000 mW rodyklė tikrai nepadarys skylės kieno nors krūtinėje, tačiau blykstelėjus į akis tokiu spinduliu, dienos šviesos galima ir nebeišvysti ar bent visam likusiam gyvenimui matyti juodas dėmes.

Tačiau nuolatinio veikimo lazeris, nors ir šviečia gražiai, neturės tokio poveikio, kaip impulsinis. Taip yra todėl, kad trumpame impulse galima „supakuoti“ gerokai daugiau energijos, nei nuolatiniame sraute per gerokai ilgesnį laiko tarpą. Taip pat tai leidžia pasiekti gerokai didesnį galingumą, neišgarinant pačio aktyvaus lazerio darbinio kūno. Taigi natūralu, kad lazerinio pistoleto prototipui buvo pasirinktas impulsinis lazeris. Ir reikia pripažinti, kaip namudiniam lazerinės technikos entuziasto eksperimentui, šis „ginklas“ yra pakankamai pavojingas.

Kaip rašoma „Hacked Gadgets“ naujienoje, 1KW impulsai (nors naujienoje nurodomas 1MW galingumas, tačiau atrodo, jog tai apsiskaičiavimas) ne tik sėkmingai sprogdina balionus ar pradegina plastiko gabalėlius, bet ir peršauna metalinį skutimosi peiliuką. Vieno „užtaiso“ iš keturių ličio baterijų pakanka maždaug 50-čiai šūvių. Kitaip tariant, tai daugiašūvis pavojingas „žaislas“ suaugusiems vaikams.

Žinoma, kol kas skutimosi peiliuką peršaunantis pistoletas, kurio įkrovimui reikia gerų dešimties sekundžių, nėra konkurentas net ir 4-6 mm „flobertukams“. Tačiau reikia nepamiršti ir to, kad tai pavienio entuziasto kūrinys, surinktas iš civilinių komponentų. Galima visai pagrįstai manyti, jog karinėse laboratorijose konstruojami optiniai ginklai (o ten tokie projektai vystomi jau nuo 2004-2005 metų) yra kur kas galingesni. Kiek laiko prireiks, kad optiniai karabinai pakeistų M16 ar AK74 ar prie diržo segimus „SigSauer“, „Colt“ ar „Beretta“ - parodys laikas.

Tačiau, jau dabar darosi akivaizdu, kad tai tik laiko klausimas. Taip pat akivaizdu, jog tai tik laiko klausimas, kai būs imtasi griežto lazerinės technikos rinkos reguliavimo ir skirstymo į civilinę ir karinę. Antraip bet kas, turintis kiek gilesnes elektronikos žinias, galės susirinkti sau (ar kam nors kitam) karabiną, galintį likviduoti taikinį be jokio garso ir tiesioginių įkalčių.