Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

AMD Turion 2x Dual Core procesorių nurodoma sparta – 1,6 GHz (kaip ir Intel CoreDuo). Ar AMD Turion procesoriaus sparta, rašoma su pliusu, skaičiuojama pagal „Intel“, ar pagal AMD?

Pasirodžius „Intel Pentium III“ ir „AMD Athlon“ procesoriams paaiškėjo, kad procesorių darbo dažnis netinkamas jų spartai nustatyti. Spartos skirtumas tapo ypač akivaizdus atsiradus „Netburst“ architektūros „Pentium 4“ ir „AMD Athlon K8“ procesoriams. Atsisakius didelio dažnio „Netburst“ architektūros, bėdų kilo ir pačiai „Intel“: jai teko aiškinti vartotojams, kad mažesnio dažnio naujieji procesoriai yra spartesni už senuosius.

Dėl šios priežasties gamintojai procesorius nusprendė žymėti įvairiais indeksais. AMD nurodomas spartos įvertis (skaičius su pliusu) rodo atitinkamą tos pačios klasės „Intel“ procesoriaus spartą. Kol „Intel“ pradėjo keisti procesoriaus architektūras, „Sempron“ spartą reikėjo lyginti su „Celeron“, „Athlon“ – su „Pentium“ procesoriais.

Tačiau pastaruoju metu spartos indeksai vis labiau primena seną animacinį filmuką, kuriame smauglys bandė sužinoti savo ilgį. Galiausiai gyvūnas nustatė, kad, matuojant papūgomis, jis yra ilgiausias. Be realių spartos testų, indeksai gali parodyti tik tai, kad „Turion 3500+“ yra spartesnis už „Turion 3000+“.

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti