ARM Cortex A15Gandai apie visavertę „Windows“ sistemą, skirtą ARM šeimos procesoriams pasitvirtino. „CES 2011“ parodos metu „Microsoft“ oficialiai pademonstravo inžinerinius naujų „Windows“ sistemų pavyzdžius, veikiančius ARM architektūros kompiuteriuose. Tiesa, „Microsoft“ atstovai nenoriai komentavo klausimus apie „Windows 8“ sistemas, nurodydami tik tiek, kad ARM architektūrai bus pritaikytos naujos „Windows“ sistemos. Kitaip tariant, kompanija dar nepatvirtino, jog „Windows 8“ veiks ir ARM kompiuteriuose. Be to, kompanijos vadovas Steve'as Ballmeris aiškiai siekė pabrėžti, nesureikšminąs ARM, o vietoje to, norėjęs pabrėžti, jog naujos „Windows“ sistemos bus pritaikytos ir vieno lusto („System On a Chip“,  SoC) sistemoms.

Nepaisant viso to, šios naujienos tikrai yra labai svarbios ir turės labai rimtą įtaką ir asmeninių, ir planšetinių kompiuterių rinkoms bei „Microsoft“ ir „Intel“ kompanijoms. Savaime suprantama, naujos „Windows“  ir „Microsoft Office“ versijos įneš ir šiek tiek papildomos painiavos vartotojų tarpe.Bet apie viską iš eilės.

 

Kaip rašoma „PC Pro“, „The Register“, „3D News“ naujienose, šių metų CES parodoje „Microsoft“ pademonstravo visavertės „Windows 7“ vartotojo sąsają turinčias „Windows“ sistemas, veikiančias „NVidia Tegra“, „Qualcom Snapdragon“ ir „Texas Instruments OMAP“ procesorius turinčiuose įrenginiuose. Kompanijos atstovai taip pat pademonstravo ir „Microsoft Office“ programų rinkinį, kuriuo buvo atspausdinta keletas lapų įprastiniu „Epson“ spausdintuvu, parduodamu įprastinėse parduotuvėse. Anot kompanijos, tam tereikėjo tik pritaikyti naujai „Windows“ sistemai spausdintuvo tvarkykles.

Tačiau tokios naujienos neturėtų sužadinti jokių vilčių, jog tą pačią „Windows“ sistemą bus galima diegti ir x86, ir ARM kompiuteriuose. „Microsoft“ atstovai aiškiai pabrėžė, jog programinis kodas yra visiškai skirtingas ir apie jokį suderinamumą negali būti nė kalbos. Dėl šios priežasties visai natūralu, jog „Microsoft“ nenori komentuoti klausimų apie tai, ar „Windows 8“ veiks ARM kompiuteriuose. Visai tikėtina, jog nepaisant visavertės sąsajos, ARM sistemoms skirtos „Windows“ sistemos bus aiškiai atskirtos nuo įprastinės x86 sistemoms skirtos „Windows“ sistemos.

Tokios naujienos taip pat akivaizdžiai rodo apie vis labiau trupantį, iki šiol atrodžiusį, nedalomą „Windows“ ir „Intel“ aljansą. „Microsoft“ aiškiai parodė buvusiai partnerei, jog imasi aktyviai bendradarbiauti su konkuruojančios architektūros gamintojais. „Intel“, savo ruožtu, taip pat nepasikuklino „parodyti nosį“ programinės įrangos gigantei, pradėdama aktyvų bendradarbiavimą su didžiausia „Microsoft“ konkurente - „Google“. „Intel“ yra labai susidomėjusi „Android“ ir „Chrome“ operacinėmis sistemomis bei jų panaudojimu mobiliuosiuose įrenginiuose, kur „Intel“ norėtų matyti savo procesorius, o ne ARM. O tarp šių konkurentų „Intel“ įsigijo ir dar vieną labai stiprią priešininkę - „NVidia“, kuri taip pat nusprendė sukurti universalų procesorių. Tik kitaip, nei AMD, kuri grafinį procesorių įtraukė į pagrindinio procesoriaus branduolį, „Nvidia“ nusprendė įprastino procesoriaus branduolius įtraukti į savo grafikos procesorius. O įprastinio procesoriaus branduoliu „Nvidia“ pasirinko būtent ARM suprojektuotą „Cortex A15“.