Mobiliuosiuose įrenginiuose nebebus „Flash“Pagaliau tai įvyko - ledai pajudėjo ir galime skelbti CPU išteklių ėdrūno „Flash“ eros pabaigą! O jei rimtai, turbūt „Adobe“ kompanijoje kažkas tikrai blaiviai ir, svarbiausia, su techniniu pagrindimu įvertino „Flash“ sistemos galimybes, poreikius ir mobiliųjų įrenginių išteklius ir priėmė teisingą technologiniu požiūriu sprendimą. Tuo labiau, kad tokios kompanijos, kaip „Apple“ ir „Microsoft“ viešai pareiškė, teikiančios pirmenybę HTML5 technologijoms, o „Apple“ apskritai yra išmetusi „Flash“ suderinamumą iš „iOS“ ir toks turinys atkuriamas tik trečiųjų šalių sukurtų priedų dėka. O ateityje visuose mobiliuosiuose įrenginiuose neliks „Flash“ grotuvo ir naršyklių įskiepių, kaipo tokių.

 

 

„Adobe“ kompanija, kaip nurodo „ZDNet“, nuo šiol sutelks dėmesį į „Adobe AIR“ technologiją, kuri leis „Flash“ turinio kūrėjams pateikti gimtąsias mobiliųjų platformų programas, tinkamas visiems didiesiems mobiliųjų programų portalams. Kompanija pažadėjo prižiūrėti esamas „Android“ ir „Playbook“ platformų „Flash“ versijas ir leisti klaidų ir spragų pataisas. Tiesa, „Adobe“ kompanija pabrėžia, jog kai kurie programinės įrangos kūrėjai, turintys „Flash Player“ kodo licenciją, patys savarankiškai galės toliau tobulinti „Flash“ grotuvą. Taigi, yra tikimybė, jog kurį laiką „Google“ gali apsiimti tai daryti, siekdama įtikti masiniam vartotojui.

Iš pradžių gana vangiai ir skeptiškai sutiktas HTML5 užtikrintai skinasi kelią į rinką. Kurdama naująją operacinę sistemą „Windows 8“, „Microsoft“ kompanija netgi nusprendė paaukoti savas „SilverLight“ ir „.NET“ technologijas, suteikdama pirmenybę HTML5. Nepaisant daugiaterpių sistemų funkcionalumo „Adobe Flash“ taip pat yra tapęs spragų, klaidų ir kompiuterio išteklių netaupymo sinonimu. Todėl atsisakant šios gana griozdiškos technologijos bus galima ženkliai „palengvinti“ mobiliąsias programas, pateikiančias interaktyvų turinį. Žinoma , asmeniškai, aš visai nesupykčiau, jei „Flash“ grotuvas „nusibaigtų“ ir asmeninių kompiuterių rinkoje, nes lygiai tokios pat problemos, kartais net gerokai didesnių apimčių, galioja ir asmeninių kompiuterių rinkoje. Vien per paskutinius keletą mėnesių „Flash“ buvo tapęs keleto kritinių klaidų šaltiniu, leidusiu tolimuoju būdu įvykdyti kenkėjišką programinį kodą vartotojų kompiuteriuose, tad šio grotuvo atnaujinimo langas gana dažnai šmėžuodavo vos užsikrovus kompiuteriui.