Motorola AraNegana to, „Motorola“ siūlo patiems vartotojams leisti pasirinkti, kokius modulius turi turėti telefonas. Kažkur girdėta, ar ne? Taip, būtent tokia beprotiška idėja prieš daugiau, nei 40 metų iš esmės pakeitė asmeninių kompiuterių pasaulį, kai keletas IBM inžinierių pasiūlė IBM PC platformą. Dabar tokias pačias erezijas skleidžia „Motorola“ kompanija, kurią, reikia pripažinti, paskutiniu metu beveik visiškai užgožė „Apple“ ir „Samsung“ rinkos karai.

Tiesa, pati idėja nėra nauja. Prieš keletą mėnesių teko skaityti apie „Phonebloks“ idėją, išsakytą Nyderlandų dizainerio ir sukėlusią nemažą šurmulį internete. Daugelis labai teigiamai atsiliepė apie modulinio mobiliojo telefono idėją, nes tai atvertų ne tik naujas galimybes vartotojams, bet ir drastiškai sumažintų elektroninių šiukšlių skaičių. Regis šia idėja susidom ėjo ir technologijų entuziastai, dirbantys „Google“ ir/arba „Motorola“.

Jei ne „Motorola“ ir ,be abejo, už jos nugaros stovinti „Google“, tai „žaliosios“ „Phonebloks“ sapalionės apie modulinį telefoną būtų pasibaigusios šurmuliu „Youtube“ ir naujienų portaluose. Pagrindinė to priežastis - modulinis telefonas iš esmės keistų žaidimo taisykles mobiliųjų įrenginių rinkoje ir, kas svarbiausia, kirstų per gamintojų pajamas.

Daugeliui vartotojų turėtų būti pažįstamas tas jausmas, kai jau po metų įsigytas mobilusis įrenginys ima rodyti kažkokius senėjimo požymius ir nebeteikia to pirminio naudojimosi džiaugsmo. O jei dar atnaujinama programinė įranga, tai tą senėjimą neretai galima pajusti labai akivaizdžiai - pritrūkus procesoriaus pajėgumo. Turint įprastą telefoną vienintelis dalykas, kurį galima padaryti - parduoti seną įrenginį, kol jis visai nenuvertėjo ir eiti ieškoti naujo mobilaus.

Turint modulinį - atsiveria naujos galimybės. Iš esmės gali pakakti tiesiog atnaujinti įrenginį spartesniu procesoriumi ar geresne kamera ir vėl džiaugtis gerais vartotojo potyriais („user experience“).

Būtent tai ir žada mums „Motorola“, siūlanti gaminti atvirojo kodo principais paremtą įrangą, kuri būtų suderinama, nepriklausomai nuo gamintojo. Turint šitokį techninį, o tuo pačiu ir finansinį, užnugarį, „Phonebloks“ idėja iš utopijos virsta visai realia galimybe.

Kaip bus iš tikrųjų - parodys laikas. Kur kas paprastesnė idėja - gaminti tikrai modulinius nešiojamuosius taip ir neprigijo - gamintojai neišdrįso pakeisti savo verslo modelių. O dabartiniu metu ima panašėti, jog ir asmeniniai kompiuteriai ilgainiui taps ne moduliniais.