Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

SteamSkeptikų niurnėjimas - „Niekas čia jums nieko nežada. Tai tik antrus metus trunkantys skiedalai“ nepasitvirtino. „Valve Software“ savo tinklalaraštyje viešai paskelbė kurianti „Steam“ žaidimų platinimo sistemos klientą „Linux“ operacinei sistemai ir taip patvirtino anksčiau praneštas neoficialias naujienas.

Pirmojoje savo žinutėje kompanijos „Linux“ komanda nurodo, jog „Valve“ įkūrėjas ir vadovas Gabe'as Newellas apie tokius planus užsiminė jau seniai, o realūs „Steam“ klientinės programos bei „Source“ grafinio variklio taikymo „Linux“ terpei darbai prasidėjo 2011 metais. Naujienoje nurodoma, jog „Left4Dead 2“ šaudyklė jau yra pritaikyta „Ubuntu 12.04“ operacinei sistemai ir kompanijai dabar užsiima žaidimo darbo spartos optimizavimu.

„OpenGL“ grafikos posistemį naudojančio žaidimo optimizavimas yra vienas iš keleto pagrindinių pirminių kompanijos užduočių. Tarp kitų svarbių komandos darbų yra visaverčio „Steam“ žaidimų portalo kliento versijos parengimas „Linux“ sistemai bei kitų „Valve“ kompanijos siūlomų žaidimų pritaikymas „Linux“ terpei.

Kompanija nurodo, jog „Ubuntu“ sistema buvo pasirinkta dėl jos populiarumo tarp „Linux“ vartotojų bei „Linux“ programų kūrėjų. Tačiau, kaip nurodo „Valve Linux“ komanda, tai nereiškia, jog „Ubuntu“ bus vienintelė suderinama „Linux“. Ateityje planuojama išplėsti suderinamumą ir kitoms „Linux“ sistemoms.

Tai iš ties gera žinia tiek „Linux“ sistemai, tiek ir jos vartotojams. Pastarieji turės galimybę paprastai pasiekti aukščiausios klasės komercinius žaidimus, kurie iki šiol oficialiai nebuvo suderinami su „Linux“. Ir nors dalį jų galima paleisti, pasitelkus „Wine“, tačiau taip gali veikti toli gražu ne visi žaidimai. O ir tie pasileidžiantys per „Wine“ tarpininką dažnai veikė lėčiau, nei „Windows“ terpėje arba rodydavo įvairius vaizdo artefaktus ar paprasčiausiai veikdavo nestabiliai.

Pačiai „Linux“ sistemai tai bus rimtas argumentas „už“, eliminuojantis kritikų teiginį - „O „Linux“ sistemoms nėra gerų žaidimų!“. „Valve“ yra labai rimtas kompiuterinių pramogų rinkos žaidėjas, kurios kuriamus žaidimus mėgsta milijonai kompiuterininkų - „Half Life“, „Portal“, „Counter Strike“. „Valve“ sukurtą „Source“ žaidimų variklį taip pat naudoja ar ketina naudoti ne vienas žaidimų kūrėjas. Taigi visai tikėtina, kad toks kompanijos žingsnis dalį žaidėjų paskatins atsisakyti „Windows“ ir pereiti prie „Linux“ sistemos.

Anot internetinės statistikos, paskutinius keletą metų „Linux“ vartotojų skaičiaus augimas yra sustojęs ties maždaug 1 proc., nors tik pasirodžius „Windows Vista“ buvo fiksuojamas akivaizdus augimas. Prieštaringai vertinama naujoji „Windows 8“ sistema, lydima dar prie6taringiau vertinamų technologijų ir strategijų, pasirodysianti šį rudenį, taip pat gali paskatinti naują vartotojų skaičiaus šuolį.

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti