„Canonical“ viešai pristatė naują „Ubuntu Linux“ versiją - 10.10. Tie, kurie klausia, kodėl ši sistema yra atsakymas į gyvenimo klausimą - greičiausiai neskaitė „Kelionės autostopu po galaktiką gido“ (Hitchhikers Guide To the Galaxy) ar bent jau nematė daugiau ar mažiau pavykusios jo ekranizacijos. Šiandien yra 10-ų metų (tukstantmetį praleidžiam) 10-o mėnesio 10-a diena, o dvejetainiu formatu 101010 yra 42. 42 ir yra atsakymas į pagrindinį gyvenimo klausimą, kurį pateikė anksčiau minėtame kūrinyje aprašomas superkompiuteris.

O jei rimtai, tai nauja „Ubuntu Linux“ versija, kuri yra atnaujinama kas pusę metų. Iš pagrindinių atnaujinimų galima būtų paminėti GNOME atnaujinimą iki 2.32. Visa kita tai daugiau kosmetiniai patobulinimai ir papildymai. Ar verta atsinaujinti -- čia jau vartotojo reikalas. Reikia nepamiršti, jog 10.04 versija buvo ilgalaikė, t.y. ji bus prižiūrima ne trumpiau, nei 3 metai nuo išleidimo darbiniams kompiuteriams ir ne trumpiau, nei 5 metai serveriams. Tuo tarpu kitos versijos yra tobulinamos tik 18 mėnesių, t.y. pusantrų metų.

Jei sistemos atnaujinimas nėra problema, tai tuomet verta atsisiųsti naujausią 10.10 versiją, nes atnaujinta GNOME aplinka ir jos programos turėtų veikti gerokai sklandžiau ir sparčiau. Jei „Ubuntu“ naudojamas komercinėje aplinkoje, kur labiau vertinamas sistemos darbo stabilumas, nei funkcionalumas, tai tuomet gali būti, jog vertėtų pasilikti su 10.04 versija.

10.10 versijos naujienų sąrašą galima rasti šiame apžvalgos puslapyje. Originalų pristatomąjį laišką galima rasti čia, o galimų sistemų versijų sąrašą bei nuorodas iš kur atsisiųsti galima rasti šiame puslapyje.

Kol kas daugiau apie „Maverick Meerkat“ neturiu ką pridurti - diegimo CD atvaizdai kol kas dar keliauja internetu, taigi konkrečius įspūdžius greičiausiai parašysiu ne anksčiau, nei po savaitės.