Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Piratavimas bus teisėtasPiratavimas bus teisėtas
Turbūt galima drąsiai teigti, jog Šveicarijos vyriausybėje dirba tik sveiko proto žmonės. Ar bent jau tokių dauguma. Tyrimai parodė, jog kas trečias Šveicarijos pilietis siunčiasi muziką ir filmus ir vyriausybė ėmė galvoti - ką daryti su šiuo visuomeniniu reiškiniu.

Ir išnagrinėjusi įvairių atliktų tyrimų rezultatus vyriausybė nusprendė ... nieko nedaryti. Vyriausybė tiesiog paskelbė, jog asmeninėms reikmėms siųstis fil mus ir muziką yra visiškai teisėta ir legalu. Ir pramogų pramonė neturi jokių pagrįstų priežasčių inkšti, jog internetas juos žlugdo, kaip ji tai jau daro paskutinius 100 metų.

 

Kaip nurodoma „Torrent Freak“ puslapyje, vyriausybė nusprendė, jog tyrimai akivaizdžiai rodo, jog filmus ir muziką besisiunčiantys vartotojai dažniau lankosi koncertuose ir kino teatruose, o žaidimus besisiunčiantys - daugiau nuperka žaidimų, nei tie, kurie nesisiunčia žaidimų iš keitimosi failais tinklų. Be to, tokiuose tinkluose platinamas turinys teigiamai atsiliepia smulkiesiems turinio kūrėjams, kurių turinys yra išreklamuojamas tarp vartotojų.

Tokius teiginius jau yra pripažinusi ir pati pramogų pramonė, tiesa neoficialiai. Todėl išnagrinėjusiu tyrimų rezultatus, Šveicarijos vyriausybė paskelbė, jog pramogų pramonė dėl tokios vartotojų veikos nepatiria žalos. Anot jos, naujos technologijos visuomet metą iššūkius esamai pramonei ir rinkoje laimi tie, kurie pasinaudoja naujausiomis technologijomis savo reikmėms. O tie, kurie laikosi įsikibę senųjų verslo modelių - visuomet atsiduria pralaimėjusiųjų pusėje. Viešai gi pramogų pramonė ir jų atstovai bando visus įtikinti visišku marazmu, jog vien tik nepirkdami jų siūlomų gaminių ir paslaugų, vartotojai tampa nusikaltėliais, skriaudžiančiais „vargšes“ kompanijas.

Be to, išnagrinėjusi valstybių kaimynių kovos su skaitmeninių piratavimų priemonių išlaidas, kurios vien Prancūzijoje siekė 12 mln. (nors TF nenurodo valiutos, suma vis viena pakankamai didelė), Šveicarijos vyriausybė nusprendė, jog tai yra pernelyg didelės išlaidos ir tokias sumas geriau būtų panaudoti kitais tikslais.

Eech, kad taip daugiau tokių vyriausybių (įskaitant ir mūsų, pageidautina), kurios galvotų apie visuomenės gerovę, o ne apie savo ir lobistų kišenes...

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti