Piratų partija LietuvojeKaip ir tikėjosi bei siekė pramogų pramonės atstovai, plačiai nuskambėjęs teismo procesas prieš „The Pirate Bay“ svetainės autorius buvo parodomasis, kuriuo siekta pademonstruoti, kaip autorių teisių gynėjai aršiai gina vargšus autorius ir kovoja už teisybę. Deja, rezultatai buvo „kiek“ kitokie, nei tikėjosi pramogų pramonė. Užuot išgasdinęs internautus, šis teismo procesas paskatino Švedijos piliečius masiškai prisijungti prie jau senokai egzistuojančios Piratų partijos.

 

Piratų partija, tai ne šiaip nemokamo „warezo“ ištroškusių vaikėzų gauja, tai solidus politinis judėjimas pasisakantis už autorių teisių bei patentų sistemų reformas, asmens laisvių ir privatumo internete užtikrinimą bei teises laisvai ir nevaržomai keistis informacija bei ją gauti. Šiuo metu tai jau yra trečioji pagal dydį politinė partija Švedijoje, paskatinusi įkurti analogiškas partijas ir kitose šalyse (Wikipedia“ pateikiami duomenys). Nors 2006  metais šiai partijai nepavyko patekti į šalies parlamentą, tačiau šiuo metu Piratų partijai atsivėrė potenciali galimybė patekti į Europos parlamentą ir pradėti reformas visos sąjungos mąstu.

Lietuvoje, kol kas ši partija neegzistuoja, tačiau ir mūsų šalyje yra besidominčių šiuo judėjimu. Jo pradžia prasideda tarptautinėje Piratų partijos svetainėje ir jos forumo Lietuvos skiltyje. Iki visavertės politinės partijos dar ilgas kelias, tačiau jei bus aktyvių palaikančių žmonių, tai tokios politinės jėgos atsiradimas Lietuvoje yra visai realus. 

O dabar trumpa agitacija: Nestabdyk, prisijunk ir padėk apsaugoti savo bei kitų Lietuvos piliečių teises!