User Rating: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Microsoft SurfaceJei tikėti „SemiAccurate“ puslapio naujiena, tai „Intel“ užsimojo asmeniniams kompiuteriams padaryti galą. Bent jau mums įprastiniai moduliniai kompiuteriai greitu laiku išnyks iš kompiuterių rinkos.

Kaip kompanija nusiteikusi tai padaryti? Labai paprastai! Naujos kartos „Intel“ procesorius, vadinamas „Broadwell“ nebebus parduodamas atskirai. Naujieji procesoriai bus įlituoti į pagrindinę plokštę. Taigi kompiuterių entuziastams ateina liūdnos dienos, nes iš esmės „Intel“ procesorius platins tik didieji pagrindinių plokščių gamintojai. Jei ir jie juos gaus!

 

Kaip nurodoma „SemiAccurate“ naujienoje, paprastai apie visas procesorių naujienas pagrindiniai plokščių gamintojai sužino pirmieji. Tačiau šį kartą jie taip pat buvo palikti nežinioje. Gal būt tai ir nereiškia, jog „Intel“ ketina perimti visą asmeninių kompiuterių pagrindinių plokščių gamybą ir tiekimą, tačiau nepaneigsi, jog kompanija labai norėtų sumažinti šių gamintojų įtaką rinkoje.

Kaip ten bebūtų, plokščių gamintojai greičiausiai taip pat neliks patenkinti, kaip ir kompiuter ių įrangos entuziastai, kurie greičiausiai išnyks, kaipo tokie. Įlitavus procesorių, kompiuterio atnaujinimas netenka prasmės, nes paprastai atmintinės išsyk nusiperkama pakankamai, o esamo procesoriaus greičiausiai nepakaks spartesnei naujos kartos vaizdo plokštei „užmaitinti“.

Kad ir kaip atrodytu neįtikinamai, tačiau tokios naujienos yra gan realios - moduliniai IBM PC asmeniniai kompiuteriai tampa XX a. atgyvena, o jų vietą užima maži įrenginiai su maksimaliai integruota įranga. Juk prieš kokius tris ar keturis metus vargu ar kas galėjo pagalvoti, jog „Microsoft“ žengs į ARM procesorių rinką ir bandys pati gaminti kompiuterius. Tiesa, kol kas nėra jokių žinių, kaip elgsis AMD, pastaruoju metu išgyvenanti ne pačius geriausius laikus. Kompanija gali bandyti sekti tendencijas arba, priešingai, bandyti užimti staiga atsilaisvinusią rinkos nišą.

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti