Kaip atnaujinti kompiuterio programas?

Atnaujinimo procedūra priklauso nuo kompiuteryje veikiančių programų, be to, atnaujinti gali reikšti ir update, ir upgrade. Nekeičiant versijos (update), programos dažniausiai atnaujinamos įdiegus pataisas (updates) ar visą jų rinkinį (Service pack). Kai kuriose programose numatyta automatinė pataisų paieškos galimybė: pakanka spragtelėti meniu punktą ar sužadinti pagalbinę atnaujinimo programą. Papildomas programas paprastai pateikia didesni kompiuterių gamintojai.

Pavyzdžiui, Microsoft Office 2003 programų rinkinys atnaujinamas spragtelėjus meniu punktą Help > Check for updates. Automatiškai atverstame Microsoft Office portalo puslapyje bus pateiktos reikalingos pataisos. Tiesa, ne visų programų autoriai kuria pataisas – mažesnės programos dažniausiai atnaujinamos įdiegus naujesnę programos versiją. Be to, ne visas programas galima atnaujinti tokiu būdu – paprastai tenka ieškoti programos svetainės ir iš jos atsisiųsti pataisas ar naujesnę versiją.

Naujesnės versijos programinės įrangos diegimas taip pat priklauso nuo konkrečios programos. Kai kurias programas galima įdiegti tik prieš tai pašalinus senesnę, kitos senesnę versiją automatiškai pakeičia nauja ar palieka senąją be pakeitimų. Paprastai diegiant nedaug atnaujintą programos versiją (1.2 -> 1.3), programa atnaujinama automatiškai. Dažniausiai gamintojai tokias pataisas siūlo nemokamai, nes tai prilygsta paprastam atnaujinimui. Tačiau jei skiriasi pagrindinis versijos numeris (1.3 -> 2.0), tai jau laikoma programos versijos keitimu, o to komercinių programų autoriai paprastai nemokamai padaryti neleidžia.

Kitaip nei „Windows“ sistemose, daugumoje „Linux“ sistemų programos diegiamos iš vieno šaltinio, todėl visas jas galima atnaujinti įvykdžius keletą komandų. Pakanka sužadinti naudojamos „Linux“ sistemos programų tvarkyklę ir liepti atnaujinti programas. Tiesa, tokiu būdu bus atnaujintos tik programų tvarkykle įdiegtos programos.